ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12009216
*
nr 1200 9216
Spegel
träram, 1950-tal, 83x56
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 augusti 2018
kl 18:54:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/8 13:50:08
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 1200 9216
Spegel
träram, 1950-tal, 83x56
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 augusti 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/8 13:50:08 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



